Akademia Piłkarska Las Vegas

Pokaż wszystko

Akademia Piłkarska Las Vegas

21 października br. w Warszawie odbył się turniej piłkarski rocznika 2005. Akademia Las Vegas z rodzimej Lechii wystawiła swoje dwie drużyny.

Pojechaliśmy z taką filozofią aby wystawić dwa równe zespoły. Nie chcieliśmy zbytnio różnicować gry aby dzieci miały więcej radości z uczestnictwa w tych zawodach. Naszym głównym celem nie był wynik. Akademia  jest bardzo młoda i będzie jeszcze czas powalczyć o najwyższe laury – mówi trener Bartłomiej Jeske.

Nasi najmłodsi zawodnicy zajęli 4 i 5 miejsce na 8 zespołów biorących udział w zawodach.

Turniej był bardzo dużym sukcesem bo nasze drużyny były jako jedyne spoza Warszawy. Tutaj należą się podziękowania dla rodziców i sponsora bez których ten wyjazd na pewno by się nie odbył.

Akademia piłkarska przy klubie RKS Lechia istnieje od prawie półtora roku. Jak podkreślają trenerzy zainteresowanie przerosło ich oczekiwania. Obecnie w akademii trenuje około 200 dzieci z Tomaszowa i okolic, a przez cały czas zgłaszają się nowi chętni.

W sezonie jesienno-zimowym wielkim utrudnieniem przy organizacji zajęć jest brak zaplecza treningowego, w szczególności hal sportowych. Wiosną nie będzie można również skorzystać z bocznego boiska, na którym prace modernizacyjne zostały wstrzymane, a które do użytku zostanie oddane dopiero pod koniec 2013 roku.

Mimo licznych trudności, w grudniu bieżącego roku mamy nadzieję zorganizować Mikołajkowy Turniej Piłkarski dla najmłodszych – dodaje trener Jeske.

Trzymamy kciuki za najmłodszych piłkarzy, z których z pewnością niejeden będzie grał w tomaszowskiej Lechii, a być może nawet w reprezentacji Polski.

 

[nggallery id=102]

1 Komentarz

  1. kibol pisze:

    Banery Las Vegas wczoraj po raz pierwszy na Widzewku! Napiszcie o też o tym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *