Adamek walczy w sobotę

Pokaż wszystko

Adamek walczy w sobotę

22 grudnia w kasynie Sands w Pensylwanii Tomasz Adamek (47-2, 29 KO) zawalczy ze Steve’em Cunninghamem (25-4, 12 KO), z którym już 4 lata temu – 11 grudnia 2008 roku, skrzyżował rękawice. Konfrontacja ta zakończyła się zwycięstwem polskiego pięściarza.

Od tamtego spotkania w ringu Tomek stoczył już 12 walk, z których tylko raz nie udało musi się pokonać przeciwnika (Witalija Kliczkę). „Góral” zmienił również kategorię wagową z junior ciężkiej, na ciężką.
Stawką walki Adamka z Cunninghamem będzie drugie miejsce w rankingu federacji IBF. Poza tym nasz pięściarz nie ukrywa, że dąży do konfrontacji z Władimirem Kliczką. Jeżeli po pokonaniu Cunninghama upora się z Bułgarem Kubratem Pulewem, z pewnością młodszy z braci stanie z nim w ringu.

Przypomnijmy, że Tomasz Adamek to twarz napojów energetycznych i izotonicznych Las Vegas Power Energy Drink – sponsora naszego klubu.

9 października jako gość honorowy reaktywował w Tomaszowie sekcję bokserską Lechii, która przestała istnieć w drugiej połowie lat 70-tych.

Walkę będzie można zobaczyć również na 3 metrowym telebimie w Carskiej Wieży w Spale.  Początek gali o 20:00

Szczegóły na www.carskawieza.pl

 

 

Trzymajmy w sobotę kciuki za „górala”

Walkę pokaże na żywo telewizja Orange Sport.

 

 

2 Komentarze

 1. WojtaS94 pisze:

  Czy pan Marcin Wolski niósł pas z tylu za Adamkiem, przed walka z Cunninghamem?

 2. Plan pisze:

  Oto plan sparingów tomaszowskiej drużyny:

  26 stycznia – Pelikan Łowicz
  2 lutego – Pilica Białobrzegi
  6 lutego – Mazovia Rawa Mazowiecka
  9 lutego – Calisia Kalisz
  16 lutego – Granat Skarżysko
  20 lutego – Radomiak Radom
  23 lutego – Neptun Końskie
  2 marca – Tur Turek
  9 marca – Omega Kleszczów

  O co walczyć będą wiosną piłkarze z Tomaszowa? – Do lidera tracimy osiem punktów. Nie jest to strata nie do odrobienia, ale nie wszystko zależeć będzie od nas. Jeśli nie uda się awansować to nie będzie żadnej tragedii. Większy nacisk na pewno położymy na Puchar Polski. Chcemy w tych rozgrywkach zaistnieć na szczeblu centralnym. Zamierzamy pozyskać 2-3 piłkarzy, w tym jednego doświadczonego. Wszystko po to aby zbudować jeszcze silniejszy zespół na kolejny sezon – powiedział dyrektor sportowy Lechii Tomaszów Adam Król.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *