Adamek skuteczniejszy!

Pokaż wszystko

Adamek skuteczniejszy!

W sobotę 22 grudnia Tomasz Adamek (48-2, 29 KO) zmierzył się w ringu ze Steve’em Cunninghamem (25-5, 12 KO). Walka była wyrównana, Polak okazał się jednak lepszy od swojego rywala. Mimo, że wyprowadził mniej ciosów, były one skuteczniejsze.

– Steve wyprowadził więcej celnych ciosów, jednakże jeżeli patrzy się na ich efektywność, czyli na to, za co punktują sędziowie, wygrał Tomek – powiedział Roger Bloodworth, szkoleniowiec “Górala”.

 

Ze statystyk wynika, że obaj pięściarze wyprowadzili niemal identyczną liczbę ciosów, ale Polak trafił 169 razy (33%), a Cunningham 209 (41%). Adamek miał za to przewagę w mocnych uderzeniach, których zadał o 40 więcej od rywala.

– Chcę w niedalekiej przyszłości zawalczyć o mistrzowski pas, teraz jednak czas na odpoczynek i święta. Spędzę je w gronie najbliższych.

Przy tej okazji chciałbym pozdrowić fanów boksu w Polsce i życzyć wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2013 roku – powiedział nam Tomasz Adamek kilka godzin po walce.

[nggallery id=110]

Adamek Team

Foto: Mike Gladysz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *